Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nemocnice

11. 1. 2008

Tady jsou všechny psy,které jdou buď na operaci nebo má vážnou nemoc a musí být v karanténě.Když si budete myslet,že je něco vašemu psovi jděte nejdříve na veterinu a když vám veterinář řekne,aby jste psa sem poslali,jednoduše napíšete do komentářů,že vás sem posílá veterinář a 1.co je psovi  a 2.jak dlouho tu má pes být

A až bude zdravý,tak se vám zase vrátí.Většinou jde pes do nemocnice pokud má 1 nebo 2 pluska,ale zase opakuju,že musíte jít nejprve k veterinářovi.

zvěrolékaři: Áďa a Bišonek

sestřičky: Lescotka a Evka

Pro kadeřnice !!! - Od teďka je všechna zodpovědnost o psí salon jen na vás.Od teďka budete zapisovat těm ,kteří budou chtít vaše služby do vizitek vy sami.(Vy budete jen připisovat + těm ,keří od vás odejdou vyléčení a budete sem přidávat a odebírat pacienty,kteří sem budou chodit).Klidně si to nějak rozdělte,že 2 budou přidávat a odebírat psy a 2 připisovat +.To už je jen na vás.Napiště mi mejla a já vám napíšu heslo do našeho nového útulku.Vizitky majitelů na blogu zatím ještě nejsou,ale až tam budou tak začnětě zapisovat.Do komentářů to ale taky pište,aby jste každá věděla co ta druhá už má udělaný.Děkuju moc.

Jsou tu

......................................................................................................

Obrazek

jména: Lili

důvod: Lili-zlomené obě přední tlapky

Lili-od 14.2. do 18.3.

léky: Lili-musí mít na nohách sádru a jednou za dva dny
se nohy musí ovzdušnit.+ prášky na uklidnění

majitel: Rex

......................................................................................................

Obrazek

jméno: Barča

důvod: je v bezvědomí.Má vnitřní krvácení ale ještě to přežije. Musí na operaci a musí ležet v klidu na kapačkách. AKUTNÍ !!!

od 14.2. do 10.4.

léky: jídlo vpichovat až jí bude lépe tak jí můžete dávat normální.

majitel: Rex

......................................................................................................

.......................................................................................................

Obrazek

jméno: Annie

důvod: spolkla cizí předmět

od 28.2. do 25.3.

léky: dietní konzervy nebo granule

majitel: Odložení psi

Obrazek

jméno: Kessi

důvod: naražená tlapka a vzteklina

od 3.3. do ???

léky: vakcína proti vzteklině

majitel: Áďa

Obrazek

jméno: Žofinka

důvod: krvácení AKUTNÍ !!!

od 6.3. do ???

léky: operace

majitel: Odkupovač

Obrazek

jméno: Lili

důvod: zlomená noha a dehydratovaná (dlouho nepila)

od 6.3. do ???

léky: kapačky

majitel: Odkupovač

Obrazek

jméno: Fíďa

důvod: hnisavé zranění na břiše

od 3.3. do ???

léky:

majitel: Terka

Obrazek

jméno: Lassie

důvod: vážný zápal plic

od 3.3. do ???

léky:

majitel: Terka

Obrazek

jméno: Kiki

důvod: srdeční červi

od 12.3. do 17.3.

léky: aciton 10- 20 kapek 2x denně, musí hodně pít a mít dietu

majitel: Áďa

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pro Handuli

(Áďa, 11. 2. 2008 14:56)

Vzhledem k její operaci a vzácným parazitům se předpokládá že by tu mohla být tak do 2. března. Pokud se její stav viditelně zhorší, poležela by si tu 14 až 20 dní navíc.

Léky!

(kiiki, 10. 2. 2008 17:04)

pro Barču- sendisciu pro ředění krve(1x denně 25 kapek), kapačky do žaludku(3x denně po 1 sáčku o objemu 0,4 l), antiparazitní past do krku- paratisus(2x denně jen trochu). A taky tu operaci, do 3 týdnů by měla být zdravá.

Bára- trochu infuze- červených krvinek(1x za 2 dny) a dondochin- 4x denně 15 kapek s vodou(teplou)

Do 2 týdnů by mohla domů! :)

domov

(handule, 10. 2. 2008 15:41)

ahoj jak dlouho tady bude jeste barca uz se na ni tesim jeji panicek ji odlozil tak se tesim as bude umne moc se tesim prosim napiste mi za jak dlouho bude barca doma

víza

(Áďa, 10. 2. 2008 10:54)

Beruška:
Ahojky, tak co? Zatím si přibrala včera, ale to neva, nemusíš přibírat každý den, to by si měla za ýden 7 kilo na víc!Mno nic, tak dáme doplń. výživu a půjdeme ven. Támhleta sestřička na tebe dohlédne, aby si nic neprovedla, a ty jí budeš poslochat, víme?? :))

Nessi:
Mno tak co? Jak je? A co dělá tvoje bříško? Promiň že se furt ptám...... tak dáme něco dietního a pak půjdeme P o m a l o u č k u na procházečku. Tak pojď..................super, vyčůraná, a teď to papu: dostaneš dietní krmivo pro štěňátka pro potíže s břichem a střevy. Tak si dej do nosu ale nehltej!

Barča:
Ahojky! To už se těšíš na jídlo, co? Tak si dej, ale opatrně a taky nehltej! Potom by si zítra už pomaločku mohla z pelíšku a na chodbu, ale opatrně na jiné psy, a opakuju že až zítra!!! A ty tvoji cizopasní kamarádíčkové?? Super! UŽ SI SE JICH ZBAVILA!!!Ale břicho pořád nic.... hojí se to pomaloučku, ale když budeš trpělivá tak se to zahojí a budeš kočka! Tak já letim, pa!

Bára:
No tak to vidíš, ty naše druhá Báro. My se ještě neznáme? Tak to se seznámíme, já jsem veterinářka Áďa a ty si Bára, vlastně že jo.... :D a copak ti je? Aha. Cévy a srdíčko....... Ty si tomu Radulíkovi022 teda dala, chudáček, teď se o tebe bojí. Tak ti dáme něco dietního, jako Nessince. Tak se nadlábni a pa!

vizita

(Áďa, 9. 2. 2008 13:49)

Beruška:
Ahojky, miláčku, tak kolikpak si nám přibrala??? Super! Jestli váha nekecá tak máš o 1 a půl kila víc! Ty si prostě úžasný pejsek! Až budeš doma, tak se za tebou někdy juknu, jo? Pojď, půjdeme na procházku, možná cestou potkáme paničku................napotkali, to nevadí!! Dáme papu a já jdu za jinými pacienty! Cože? Zlatíčko, já tady nemůžu být s tebou celý den, nezapomeň, že tu nejsi sama! Tak pa!

Nessi:
Tak jak se ti to hojí? Skvěle! Sice tam budeš mít velkou jizvu, ale tvoje chloupky jí určitě zakryjí a budeš kočka jako před tím! Aspoň si budeš dávat bacha, abys zase něco naspolkla, že jo. Tak dáme nějaké dietní jídlo, ale musím ti dát málo, aby tě nerozbolelo břicho, a to bys mohla na další operaci. Tak se pořádně najez a já si pro to pak příjdu. Zatím pa, a hlavně odpočívej!

Barča:
Ahojky, Baruš! Tak další pacientka, která je po operaci bříška. Máš to pořádně akutní, a žádné léky....no to se zeptám veterináře. No nic, tak ještě jeden den si počkáš bez jídla, vodu- jenom teplý hořký čaj pomalu a já se jdu zeptat na ty léky. Vypadá to s tebou zatím jakž takž, ale určitě se to srovná, měj se pěkně!

vizita

(Áďa, 8. 2. 2008 14:25)

Beruška:
Ahojky, perjskánku! Tak tu vidím, že jsi o dvě kila těžší a.... přibrala si zase jedno kilo! Ty už se těšíš domů, co? Tak pojď, půjdeme na procházku a potom dáme žrádýlko :)))

Nessi:
Ahojky! Tak copak dělá tvoje bříško? Ty nemáš léky, tak to se na tebe budeme chodit koukat, co dělá to tvoje bříško. Tak nebudeme moc dovádět, mohly by se ti vrátit bolesti. Tak na, vezmi si tohle dietní jídýlko. Kdybys ho neměla, mohlo by se ti to v břiše zamotat a pak by si musela na další operaci. Tak se měj, a neblbni!

Barča:
Ahůjky, Baruško, tak co ti tvoji paraziti dělají? Vidíš, už je to lepší pod rentgenem jich byly asi jenom tři. A tvoje bříško? No, to se taky krásně hojí, ale ještě si tu chvíli poležíš. Tak poslouchej: já vim že mi nerozumíš, ale to je jedno: nebudeš dělat nějaké vylomeniny, ani blbosti a nebudeš se namáhat!!! tak se měj, papa.

Kontrola

(Bišonek-zvěrolékař, 8. 2. 2008 13:42)

Ahoj hafíci.Musíme udělat vizitu.
Beruška:Ahoj Beruško.Tak kolik vážíš? Vidíš! Jsi o dvě kila těžší než když jsi tady přišla.Za nedlouho půjdeš domů!Tady máš tu doplň.stravu.No vidíš jaká jsi hodná.Pojď ven!

Nessi:Ahoj Nessi.Jsi moc krásná (nebo krásný???).
Ukaž,hojí se ti rána po operaci? No,ještě nevidím rozdíl.Ty nemáš žádné léky? To je blbé. Nějaký olej nebo něco takového by si potřebovala.Půjdu se zeptata na veterínu.

Barča:Ahoj,ty taky nemáš léky?No tak to jdu na veterínu.

Oprava

(pes, 6. 2. 2008 18:45)

bude tu 21 dní

Nessi

(pes, 6. 2. 2008 18:32)

Nessi spolkla nějaký předmět . Má tu být do 21.2

pomoooooooooooooooooooc

(Evíček, 6. 2. 2008 18:11)

Ahoj ja jsem byla s Axíčkem na veterině a tam mi rekli , že je hodně nemocný, a že s nim mam jit do nemocnice.TAK JSEM TADY !!! má vysokou teplotu a veterinar rikal,ze by Ax mohl být v domácí péči.. tak se mi naheo plosim podivejte a reknete co mam delat :(

Beruška

(Áďa, 3. 2. 2008 13:39)

Ahojky Beruš, tak jsi tady sama, co? Za chvíli jdeš domů, tak to tu ještě přežiješ těch pár dní, co? Tak zpátky do virtuální reality (=D) a dáme papu. Na, vezmi si tohlencto, a pár piškůtků. Tak se měj, papa zítra!

Kontrola

(Áďa, 2. 2. 2008 12:37)

Pro Katku: Já jsem sem dávala Lízu do 30.1, tak si pro ní jdu. Krásně se jí to zahojilo.
Beruška:
Ahojky, kočko, tak co, no vidíš, za chvilku už budeš vážit jako opravdovej papillonek, tak dáme žrádýlko, ale před tím se půjdeme proběhnout, ju? Tak utíkej, ale pozor, né že tu svojí váhu schodíš :D tak jdeme domů, a dáme to jídlo, na! Pochutnej si, papa

KOntrola

(Bišonek-zvěrolékař, 31. 1. 2008 8:30)

Ahoj Beruško,jak se vede? No vida,není to tak strašné,zase si trochu přibrala.Na,tady máš doplňkovou stravu a pojď ven.

A co ty Lízo? Můžeš chodit? Pojď,musíš se vyčůrat.A teď ti nakapeme pastirezin.No vidíš jak jsi hodná. Na,tady máš piškotek.

Rexík

(vera, 30. 1. 2008 17:28)

ahoj Rexíku tak už si pro tebe jdu.Promiň že jsem tě tady nechala o den později.Promiň.Tak tady máš dobrůtky.No to očičko je uplně v pořádku.Dobře se o tebe postarali.Tak jdeme domů!!!!!!!!!!!!!!!!!Jupí!!!!!!!!!!!!

Kontrola

(Bišonek-zvěrolékař, 28. 1. 2008 8:41)

Kontroluji všechny psy:
Rex: Tak co Rexi dělá tvoje oko? No vida,pěkně se hojí. Dáme olej-ták,hodný pejsek,zasloužíš si piškotek.

Beruška: No Beruško,ty se lepšíš,to je vidět,ale stejně si tady poležíš...Tady máš tu doplňkovou stravu.Vidíš,tak si hodná,když hezky papáš:-)

Líza:Ahoj Lízo,co dělá tvoje packa? No vidíš ,taky se hojí.Nakapeme kapky,když tady Áďa není.Tak,taková hodná holka jsi,na,tu máš piškotek.

stejně

(vera, 27. 1. 2008 19:49)

stejně je to jenom vymyšlený. A každý si může vymyslit co chce.

hm.....

(Áďa, 27. 1. 2008 17:33)

Hmm, ale já když jsem s ní byla venku, fakticky si rozřízla packu o něco. Já to viděla, a byla jsem u toho, i když měla pět +. Já jsem taky úplně zdravá, ale něco si omylem rozseknout můžu! Mě i vám se může stát kdykoliv cokoliv, a já nevim, proč to vůbec rozebíráme!!! Nechci jí sem zatahovat, ale i Bišonek říkala, že ta tlapka jse rozseklá. Tak já nevim co jí teda je!!!!

Nehádejte se

(Katka-vedoucí útulku, 26. 1. 2008 19:46)

Tak se přece nehádejte je pravda že veterinář napsal Ádě,že má jenom vyvrknutý kotník a Áďa pak napsala že má rozseklou tlapku,holky měli jste se domluvit,co teda Líze doopravdy je.A nakonec by jste se určitě domluvili třeba jedna si myslela to a druhá viděla tamto.Každý se může spléct.Já když jsem byla na táboře a zlomila si ruku tak mi všichni tvrdili že je to naražené a to byl předposlední den.Protože to ale byl sportovní tábor museli jsme jet z Českého Krumlova do Budějovic na kole a já se zlomenou rukou,až když jsem přijela domů a šla k doktorovi řekl že je to zlomený.Každy se může spléct.Ale je pravda že měla Líza všechny + ale kdybys řekla že chceš aby byla nemocná ikdyž je to neobvyklé přání tak já bych jí je předělala.Ale stejně si myslím ,že vy všichni jste měli částečně pravdu každý kousek,ale neřešte to takhle.VŽDYCKY SE ROZUMNĚ DOMLUVTE !!!!!!!!!!! :-)Tak pa Kačka :-)

já taky

(vera, 26. 1. 2008 17:18)

já sice s tebou kamarádím ale proč se neřídíš podle toho co ti napíši?

souhlas

(pejsek, 26. 1. 2008 13:58)

taky souhlasím s anonymem a s lipou a pejskem.je to pravda.nevím kdo je anonym ale má pravdu